Aryanic
  • ارتباط با ریاست
  • ملاقات عمومی
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > رئیس دانشگاه جامع کاربردی استان کرمان: کمبود مهارت عامل اصلی بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی است/رشته های تحصیلی دانشگاه جامع علمی کاربردی بر اساس نیاز جامعه است

 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه جامع کاربردی استان کرمان: کمبود مهارت عامل اصلی بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی است/رشته های تحصیلی دانشگاه جامع علمی کاربردی بر اساس نیاز جامعه است

رئیس دانشگاه جامع کاربردی استان کرمان: کمبود مهارت عامل اصلی بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی است/رشته های تحصیلی دانشگاه جامع علمی کاربردی بر اساس نیاز جامعه است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان : رئیس دانشگاه جامع  کاربردی استان کرمان گفت:دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها دانشگاهی است که به صورت علمی کاربردی زیر نظر آموزش عالی و با توجه به نیاز شغلی جامعه فعالیت می کند و مهارت افزایی شاغلین و فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگر نیز از اهداف این دانشگاه است.

 

دکتر عنایت الله معافی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در کشور ما دانشگاه علمی کاربردی و اهداف آن در بین عموم ناشناخته مانده است در حالی که در کشورهای دیگر این دانشگاه ها آن قدر پر اهمیت و بزرگ هستند که قبولی در این دانشگاه مورد توجه است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان افزود: در دانشگاه علمی کاربردی دانش تئوری، دانش تحقیقاتی و دانش هایی که به صورت علوم مختلف بوده به صورت مهارت و نیاز جامعه ارائه می شود.

معافی عنوان کرد: در دانشگاه علمی کاربردی تئوری با کاربینی و کارورزی ترکیب شده است، به طوری که حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد واحدهای ما، کارگاهی، عملی و کارورزی است و ۴۰ درصد آن نیز به صورت تئوری ارائه می شود که فارغ التحصیلان در کنار تجربه نیازهای هلمی را به صورت مهارت آموزش ببیند.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها دانشگاهی است که به صورت علمی کاربردی زیر نظر آموزش عالی و با توجه به نیاز شغلی جامعه فعالیت می کند و مهارت افزایی شاغلین و فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگر نیز از اهداف این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه جامع  کاربردی استان کرمان تصریح کرد: رشته های این دانشگاه همیشگی و دائم نیستند و رشته های آن بر اساس نیاز جامعه و در کوتاه مدت ارائه می شود.


١٨:٥٨ - پنج شنبه ١٣ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٢٨٢٦٧    /    تعداد نمایش : ١٣٣١