گردهمایی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علمی کاربردی استان کرمان برگزار شد

۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۴ کد : ۴۶۹۷۵ اخبار

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان، امروز ۱۸ آبان ماه و با حضور معاون آموزشی علمی کاربردی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گردهمایی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علمی کاربردی این استان برگزار شد.

"دکتر مختار جلالی‌جواران" معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور پیش از ظهر امروز ۱۸ آبان‌ماه در گردهمایی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علمی کاربردی استان کرمان گفت: دانشگاه علمی کاربردی در کنار مدرک، مهارت آموزی در اولویت قرار می‌دهد و مهارت یکی از نیازهای مبرم کشور است.

وی از میزان افزایش دانشجویان از ابتدای انقلاب تاکنون سخن به میان آورد و بیان کرد: دستیابی به دانش نانو، بیو، انرژی اتمی و ... توسط دانشجویان این کشور بوده و ما امروز در مرزهای دانش علم حرکت می‌کنیم و محصول دانش کشور ایران در دنیا مشتری دارد.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور مهارت و اشتغال را از نقص‌های دانشگاه‌های فعال در سطح کشور دانست و بیان کرد: دانشگاه علمی کاربردی برای رفع این نقص تاسیس شده و رشد کمی این دانشگاه خوب ارزیابی شده اما همپنان اعتقاد داریم که باید کیفیت خود را ارتقا دهیم.

وی بیان کرد: بخش آموزش عالی کشور افتخار آفرین بوده و هست و باید از این فرصت استفاده کنیم ضمن آنکه دانشگاه همه تلاش خود برای فراهم شدن بستر رشد و شکوفایی دانشجویان می‌کند.

دکتر جلالی‌جواران بر لزوم ارتقای کیفیت در دانشگاه‌های کشور به ویژه دانشگاه علمی کاربردی و مراکز تحت نظارت این دانشگاه تاکید کرد و در ادامه به دانشجویان جدید الورود این دانشگاه توصیه کرد: در زمان دانش آموختگی باید دانش فنی ثبت و به مرحله تولید رسانده باشید.

وی با بیان این مطلب که تا زمانی مراکز بستر لازم و کیفت مناسب برای یک رشته را نداشته باشند، به آنها آن مجوز اخذ آن رشته اعطاء نمی شود عنوان کرد: نشاط و شادابی باید در دانشگاه‌ها وجود داشته باشد.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با بیان این مطلب که رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی براساس پتانسیل مناطق تعریف و ارایه خواهد شد، اظهار کرد: دانشجویان باید مهارت را اولویت خود قرار دهند زیرا دیگر در دنیا به مدرک توجه نمی‌شود و اگر مهارت داشته باشید به راحتی وارد بازار کار می‌شوید.

دکتر "محسن شمسی" رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان نیز در این گردهمایی، دانشگاه علمی کاربردی را زاده انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی دانست و گفت: آموزش‌های مهارتی در کشور جایگاه خودش را پیدا نکرده که این مهم باید تحقق یابد و قرار است در دانشگاه جامع علمی کاربردی کسانی تربیت شوند که کار عملی در آینده انجام دهند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان خطاب به دانشجویان اظهار کرد: باید به لحاظ فکری بپذیرید که امروز به دنبال دانش هستید و وارد مرحله جدیدی از زندگی خود شده‌اید و شما باید درب کشوهای آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها را باز کنید.

وی بر لزوم تغییر تفکر دانشجویان از تفکر دانش‌آموزی به تفکر دانشجویی تاکید کرد و در ادامه از سیاست‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی سخن به میان آورد و افزود: ۶۰ درصد آموزش‌های دانشگاه‌های علمی کاربردی عملی است.


نظر شما :